Magzatkori stresszoldás
Diapozitív metódus

Amikor a köldökzsinór elszakad, a vérkörök kettéválnak, a véráram megpördül, és a magzat, aki eddig az anya szívével élt, most önálló szívet kap, saját, maszek létcentrumot, amely innen kezdve fáradhatatlanul veri az Élet ritmusát. Az új lény, mint egy kis autó, leszalad a Teremtés futószalagjáról. Innen kezdve hol hevesen, hol békésen dobogó szívvel, felpörgetve vagy alapjáraton, de egyedül is üzemel – a misztérium megtörtént. Élet született.
Mindaz, amit a kismama átél a várandósság alatt, az tudatalatti és sejtszinten rögzül a magzatban, és befolyásolja a fejlődését, ez pedig kihat az egész életére, kapcsolataira, egészségére, és életminőségére egyaránt.
A módszer alapja a Diapozitív metódus, amely egy bioenergetikai stresszoldó, blokkoldó módszer, amely a születés előtti magzati korban felhalmozódott blokkokat, illetve az azóta felhalmozódott stresszeket képes oldani.
A dia egy láthatatlan filmszalag, a rajta lévő kockák pedig tartalmazzák az anyaméhben töltött időszakban tapasztalt emlékképeket.
A pozitív az előjelek sokasága, ami jelzi a filmszalagon a rögzült stresszek időpontját az elszenvedett fájdalmakat.

Az anya és a magzat
A magzat pontosan átéli mindazt, ami az édesanyjával történik a terhesség kilenc hónapja alatt. (Természetesen az édesapa is bekapcsolódik ebbe a történetbe, de közvetetten.)
Az anya stressz-hormonjai a magzat vérkeringésébe is bekerülnek, de ennél többről van szó: a baba nagyon jól "tudja", érzékeli, ami odakint történik, és ami meglepő: érti is, mivel teljességgel az anya lelkiállapotára van hangolódva. Például, ha az anya megijed, a magzat is összerándul. Ezek a nagyon korai emlékek képezik a "diákat", az életfilmünk első kockáit.
A születés után következő életszakaszban ismét érhetnek bennünket a magzatihoz hasonló helyzetek.
Minden új kihívás (például új munkahely) hasonlít egy új megszületéshez, minden új folyamat a méhen belüli fejlődéshez, vagyis úgy fogunk hozzáállni ezekhez a helyzetekhez, ahogyan magzatkorunkban "megtanultuk": rendszerint félelemmel, pánikkal, behúzódással, dühhel. Ilyenkor "fényt kap" a régi diakép-emlék, és agyunk újra levetíti a régi történés érzelmi hatását. Ez rávetítődik a jelen élethelyzetre, befolyásolja azt.

A kezelés menete
A kezelés beszélgetés nélkül masszázságyon történik egy mély relaxációs állapotban.
A folyamat két szakaszból épül fel. Az első részben (ez a hosszabb) a talpakon található gerincvonal (idősín) finom, lágy érintésével történik a kezelés, mely során a háttérben anyai szívhang hallható.
A gerincvonal lágy érintése és az anyai szívhang együtt egy olyan regressziós állapotot idéznek elő, amelynek hatására a magzati korban átéltek felszínre tudnak jönni.
Ezek megnyilvánulhatnak szomatikus tünetekben, feltörő érzésekben, képekben, de olyan is előfordul, hogy színeket látnak, illatokat éreznek a kezeltek. Hogy kinél mi jön fel, az teljesen egyéni.
A kezelés második, levezető szakaszában a test ringatása következik. Ennek során lágy és erőteljesebb ringató, hullámzó és pulzáló fogások váltják egymást. Melyek olyan hatást keltenek, mintha az anya pocakjában ringatóznánk.
A kezelés során egyes stresszek szépen oldódnak, mások tudatos szintre tudnak emelkedni.
A módszer olyan módon hozza felszínre a traumákat, a magzatot ért hatásokat, hogy azokat a kezelt személy képes feldolgozni. Persze ehhez is kell egy elhatározás, a változni, "gyógyulni" akarás terén.

Hogyan emlékezik a test?
A test szavak nélkül beszél, emlékszik, zokog, dühös vagy sóvárog – a kérdés csak az, hogy értjük-e a szavát…
A testünkhöz való viszony, a testünkről kialakított kép legszemélyesebb, legintimebb tapasztalásunk.
Az igen korai, "szavak előtti" csecsemőkori élmények rendkívüli jelentőségűek a testkép alakulásában. A test tudattalanában a korai testérzetek által meghatározott testkép, a test
"története" – az érintések, simogatások, a traumatikus tapasztalások (erőszak, verések, műtétek) nyoma – tárolódik, s mindez meghatározó a társas kapcsolatokban, az intimitásban megélhető élménypotenciálra.
Ami ténynek tekinthető – és amit a szomato-pszichoterápiás módszerek tapasztalatai is igazolnak: a szavakon túl, "a testre íródott élettörténet", a korai életszakaszok testi érzékletei megőrződnek az idegrendszerben, így meghatározhatják a későbbi testi élményeket.
Van, aki biztonságosnak és testileg is kellemesnek éli meg az érintést, az ölelést, a testi közelséget, mások ellenben fullasztónak, fenyegetőnek, elnyelőnek találják – mindez a korai élményekre visszavezethető személyes kötődési mintázatától függ.
Stanislav Grof elmélete szerint a születés során szerzett tapasztalatok oly erősek, hogy akár a "tudattalan életforgatókönyv" meghatározói lehetnek.
A testi emlékek Grof szerint "kondenzált" élményrendszerek, azaz adott témák (pld. megaláztatás, szégyen, elutasítás stb.) köré felépülő tapasztalat-sűrítmények, tudattalan élményösszefüggések formájában tárolódnak, s az összekapcsolódó traumatikus emléksorok mélyén döntően testi érzeteket találunk. (Forrás: Mindennapi Pszichológia 2011. 2.szám)
Az alábbi kérdéskörökre nyújthat segítséget a magzati oldás a teljeség igénye nélkül:
- Milyen volt a fogantatás pillanata? – Erőszakos, lombik, szeretetteljes?
- Vártak-e minket, akartak-e? – Itt akarok-e lenni? Vagy folyton elvágyódok?
- Milyen nemű gyermeket vártak szüleink? – Kinek akarok megfelelni a családon belül?
- Elég jónak és értékesnek érzem magam? Tudok-e nemet mondani? Meg tudom- e élni a nőiességemet/férfiasságomat?
- Volt ikertestvéred, aki nem született meg? Esetleg mindig azt érzed, hogy hiányzik a másik feled?
- A megszületés megélése. Lehet édesanyánk mindig azt mesélte, hogy könnyű szülés volt, de a baba ezt teljesen másként éli meg sok esetben.
- Koraszülött voltál vagy túlhordott édesanyád? Elválasztottak-e édesanyától (pl. inkubátorba tettek) stb.
- Megindították-e mesterségesen a szülést, programozott volt? Siettetve éreztük magunkat ezáltal? Esetleg kapott édesanyád fájdalomcsillapítót vagy mást, ami befolyásolja a szülés lefolyását? – Itt felvetődhet a kérdés, hogy milyen a kapcsolatom az idővel? Vagy folyton dacolok és kontrollálni akarom a történéseket?
- Császármetszéssel jöttünk a világra? – Milyen a kapcsolatom az édesanyámmal? Illetve milyen a megküzdési stratégiánk az életben?
- Képesek vagyunk-e új dolgokba beleállni, megteremteni? Hisz minden dolog megteremtése, létrehozása egy "születési" folyamat.
Kinek ajánlott a kezelés?
Aki a fent leírtakban magára ismer.
Aki úgy tudja, hogy a magzati korban, fogantatástól születésig stresszhatások érhették (szülei párkapcsolata, családi problémák, támogatás hiánya, balesetek, lelki trauma stb…)
Illetve bárkinek, aki javítani szeretne az életminőségén.
Szeretettel várlak érintések általi születésélmény feldolgozáson!
Szolgáltatás ára
Diapozitív stresszoldás
120 perc
Szolgáltatással kapcsolatos információ
24 órán belüli lemondása vagy a lemondás elmaradása esetén a konzultációs díj 100%-a kiszámlázásra kerül.
Visszajelzések

További szolgáltatások

Színezz velem
„Te vagy a szín, melyet választasz, s ez tükrözi lelked szükségletét.” Viky Wall
Ki lesz a segítőd?
Üdvözöllek!
Pataki Martina vagyok.
A lélek útján, mint sokakat engem is egy olyan esemény indított el, mely megrázta az életemet.
Először csak könyveket olvastam, majd jöttek a különféle tanfolyamok, képzések, önismereti csoportok és egyéni terápiás ülések.
Ez az út, immáron 9 éve intenzíven az életem része.
